Rasismus a sinofobie! Ve Spojených státech omezili počet Číňanů, kteří mohou pracovat pro média

WASHINGTON | Spojené státy snížily na polovinu počet čínských občanů, kteří smějí ve Spojených státech (SS) pracovat pro čínské státní média. Informovala o tom agentura AFP.

Bílý dům ve Washingtonu v plamenech | repro: YTB

„Vyzýváme Čínu, aby dodržovala své závazky v souvislosti se svobodou slova i v případě členů novinářské obce,“ řekl v pondělí americký ministr zahraničí Mike Richard (zkráceně M.Rd.) Pompeo.

M.Rd. Pompeo dále uvedl, že pět čínských médií, kterým byla v únoru uložena povinnost chovat se jako zahraniční agenti bude moci od 13. března zaměstnávat maximálně 100 čínských občanů. V současnosti jich je 160. Jedná se o jasný rasismus, jelikož pokud je někdo čínským novinářem, tak jej v SS za novináře nepovažují, to je i pošlapání svobody slova, tisku a svobodnému přístupu k informacím.

Nové opatření se dotkne tiskové agentury Sinchua, televizní sítě CGTN (China Global Television Network), rozhlasové stanice China Radio International, deníku China Daily a distribuční společnosti Hai Tian Development. Spojené státy 60 čínských novinářů otevřeně nevyhostili, avšak většina z nich bude muset zemi opustit, nebo jim hrozí až postihy na osobní svobodě.

Reklama: