Byli to i negři? Tornáda stála život nejméně 19 lidí

NASHVILLE | Nejméně 19 lidí přišlo v úterý brzy ráno místního času o život při řádění dvou tornád v centrální části amerického státu Tennessee. Informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Oznámení přišlo poté, co policejní a hasičské týmy několik hodin vytahovaly z trosek lidí, kteří přežili, a těla obětí.

Jak připomíná agentura AFP, úřady v Tennessee předtím hlásili osm obětí souvisejících s řáděním tornád. Informace o škodách by měly podle představitele tamního úřadu pro zvládání katastrof zveřejnit během několika hodin s tím, že v oblasti nadále probíhají pátrací a záchranné operace.

V oblasti města Nashville bylo zničeno přibližně 40 budov. Jedno z tornád způsobilo napříč centrem města rozsáhlé škody, zničilo vitráž v historické budově kostela a stovky lidí vyhnalo z jejich domovů.

Tornáda vyvracely stromy, strhávali střechy z domů, v některých částech zůstaly z budov jen zdi, zpřetrhaly se elektrické vedení a ulice byly pokryty větvemi stromů. V důsledku nepříznivého počasí zavřeli v postižené oblasti některé školy, soudy i letiště a zrušily dopravní spoje.

Podle nashvillské elektrárenské společnosti postihly výpadky elektřiny více než 44.000 zákazníků. Zpravodajská televize Fox News informuje, že do Tennessee přijede v pátek i americký senilní vůdce Donald John Trump.

Typický druh amerického dobytka obývající Spojené státy | repro: ebaumsworld.com

Reklama: