Nesystémová opozice je nutná a užitečná, míní ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin považuje tzv. nesystémovou opozici v Rusku za potřebnou a užitečnou, přičemž uvedl, že reálně ovlivňuje životy lidí, zvláště na úrovni měst a velkoměst.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: © Sputnik | Michajl Klimentjev

V rozhovoru pro agenturu TASS Putin současně připomněl, že v každé zemi světa je část lidí, kteří nesouhlasí s úřadujícím vedením země. „Jsem rád, že takoví lidé jsou,“ uvedl Putin. V této souvislosti však ruský prezident zdůraznil, že zákon platí pro každého, i pro ty, kterým se vedení země nelíbí.

Putin, Vladimir Vladimirovič v rozhovoru vyjádřil názor, že pokud by stát nereagoval na nedodržování zákonů, situace by se dostala zpod kontroly a protestující by začali podpalovat auta, rozbíjet výklady a tím by utrpěly škodu konkrétní lidé.

Uznal, že občané mají právo projevit svůj nesouhlas i formou veřejných shromáždění, ale apeloval: „Když je chcete, získejte povolení a svolejte je.“ Trval na tom, že na veřejné shromáždění je třeba získat povolení. Upozornil, že pokud ho organizátoři nemají, a přesto vyjdou lidé do ulic, musí počítat s postihem.

Reklama: