Hubení invazního druhu? Postřílejí migranty jako škodnou po tisících? Bulharský ministr obrany pohrozil použitím síly proti migrantům

SOFIA | Bulharský ministr obrany Krasimir Dončev Karakačanov pohrozil použitím síly proti migrantům, pokud by mělo dojít k vyhrocení situace, jako na hranicích s mezi Tureckem a Řeckem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o možném nasazení armády na bulharské hranici, která by posílila lovce lidí, kteří chytají vetřelce, kteří přelezou hraniční plot, který chrání celou hranici Bulharska.

Krasimir Dončev Karakačanov má v plánu na bulharské hranici proti migrujícím zločincům nasadit armádu

„V současné době je nejdůležitější věcí fakt, že Turecko nepouští na hranici s Bulharskem proudy nelegálních migrantů,“ řekl ministr obrany Bulharska Krasimir Dončev Karakačanov. Podle jeho slov, v nejbližších několika hodinách odešle jeho ministerstvo na hranice ozbrojené síly. Turek je tam nepouští, jelikož ví, že by invazní jednotky mu-slimáckých vrahů neprošly. Bulhaři migranty na hranici loví jako zvířata.

„Jestli dokážeme pomocí diplomacie zastavit proud směřující do Bulharska, tak to bude dobře. Pokud ne, tak použijeme sílu – i policii, i armádu – vše, co je dovoleno zákonem, protože nezákonné překročení hranice je trestným činem,“ řekl Karakačanov, Krasimir Dončev žurnalistům po zasedání parlamentu. A pokud praktiky soukromých lovců lidí státem najatých jsou ostré a efektní, tak přímý odstřel armádou migrující svoloče je v Bulharsku klidně možný. Smrt narušitelům.

Konečně! Jen houšť… V Řecku na hranicích zastřelili migrujícího vetřelce při nelegálním pokusu o invazi

„V průběhu 4-6 hodin přijede na hranici 400 lidí – pozemní vojska, speciální síly a vojenská policie, a také 140 jednotek techniky. V průběhu 12-16 hodin dalších tisíc lidí. Pokud bude potřeba, můžeme mobilizovat 2400-2600 lidí a odeslat je na hranici. Jsem humanista, ale myslím si, že státní hranice Bulharska je nedotknutelná. Pokud někdo začne s násilnými činy, jaké je možné vidět v Řecku, Bulharsko bude muset použít sílu,“ řekl ministr.

Zatím ujistil, že je střílet nebudou, ale už že o tom mluvil, dává jasně najevo, že je to klidně možné, jelikož výčet opatření je už tak dost tvrdý: „Samozřejmě, nebudeš střílet z kulometu. Užití fyzické síly: proudy vody, plynové granáty, šokové granáty – to, co používají Řekové. Není možné, aby si někdo myslel, že je možné vtrhnout do Bulharska bez trestu. V krajním případě dokud jsem ministrem, tak budu takto přemýšlet,“ dodal. Ten krajní případ je samopal, když zamítl kulomet?

Reklama: