Zarputilé tažení proti konzumaci alkoholu přinese víc škody než užitku

Zarputilé tažení proti konzumaci alkoholu přinese víc škody než užitku. Jak už jsem zde zmiňoval, ministerstvo zdravotnictví připravuje nový zákon, kterým chce tvrdě zakročit proti příliš velké konzumaci alkoholu v České republice, a to například tvrdými omezeními reklamy a de facto zákazem tradičních akcí, jakými jsou například košty vín a podobně.

Ivo Valenta

Toto opatření samozřejmě bude mít katastrofální dopady nejen na moravské vinaře a pořadatele tradičních koštů vín a slivovice, ale také například na majitele malých pivovarů a podobně. V přiloženém odkazu se k problému vyjadřuji podrobněji.

Rád bych jen zdůraznil, že mi rozhodně nevadí snaha omezit konzumaci alkoholu a posilovat prevenci, a to zejména u dětí a mládeže. Nesouhlasím ale se zarputilým „tažením“, které namísto užitku přinese jen velké a nevratné škody.

Jsem rád, že velká část veřejnosti je stejného názoru jako já. Svědčí o tom i fakt, že počet podpisů pod peticí, kterou jsem s kolegy v tomto směru inicioval, raketově roste.

Mohlo by Vás zajímat:

Totalita a policejní stát! Zastřelit policejního zmrda, který obvinil poslankyni? Policie žádá hlavu poslankyně SPD Maříkové za slova o migrantech

Konečně! Jen houšť… V Řecku na hranicích zastřelili migrujícího vetřelce při nelegálním pokusu o invazi

Hubení invazního druhu? Postřílejí migranty jako škodnou po tisících? Bulharský ministr obrany pohrozil použitím síly proti migrantům

Reklama: