Turecký diktátor Recep Tayyip Erdoğan oznámil, kdy Turecko uvede systémy S-400 do provozu

ANKARA | Ruské protiletadlové raketové systémy S-400 budou v Turecku uvedeny do provozu v dubnu. Oznámil to v pátek prezident země Recep Tayyip Erdoğan. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Smrdutý vepřový penis Erdoğan promluvil o S-400

„S-400 je již náš produkt. Pokračuje výcvik. Od dubna budou systémy protivzdušné obrany připraveny k provozu. Včera jsem řekl (ruským kolegům, pozn. red.), že pokud nám Amerika dodá protivzdušné obranné systémy Patriot, tak je také koupíme,“ řekl Erdoğan tureckým novinářům na palubě letadla, když se vracel z Moskvy z návštěvy. Cituje ho publikace Hurriyet.

Dodávky nejnovějších ruských systémů protivzdušné obrany S-400, které způsobily krizi ve vztazích mezi Tureckem a Spojenými státy, začaly v polovině července.

Washington požadoval, aby došlo k odmítnutí obchodu výměnou za získání amerických systémů Patriot a hrozil zpožděním nebo dokonce zrušením prodeje nejnovějších stíhacích letounů F-35 do Turecka, jakož i uložením sankcí v souladu s CAATSA (zákon O boji proti protivníkům Ameriky prostřednictvím sankcí). Ankara však ústupky učinit odmítla.