Šest přejezdů na trati Poříčany – Nymburk získalo vyšší zabezpečení

NYMBURK | Zvýšení bezpečnosti provozu a současně zkrácení jízdních dob vlaků umožní právě dokončovaná rekonstrukce celkem šesti železničních přejezdů na středočeské trati z Poříčan do Nymburka. Správa železnic na nich dnes zahájila zkušební provoz.

Ilustrační foto reprodukované z Youtu.be

Elektrifikovanou jednokolejnou trať z Poříčan do Nymburka využívají v současnosti jak osobní vlaky mezi oběma zmíněnými stanicemi, tak i rychlíky z Prahy do Hradce Králové, resp. Trutnova.

Kvůli přejezdům zabezpečeným donedávna výstražnými kříži musely opakovaně zpomalovat na 60 km/h. To se brzy změní díky realizaci čtyř stavebních akcí Správy železnic, které byly zahájeny vloni v srpnu. Jejich celkové investičními náklady dosahují souhrnné výše 79 milionů Kč.

Na celkem šesti úrovňových kříženích železnice s účelovými, zpravidla polními komunikacemi bylo vybudováno přejezdové zabezpečovací zařízení se světelnou a zvukovou signalizací. Zařízení se ovládá automaticky jízdou vlaků s využitím počítačů náprav. Spuštění signalizace na přejezdech odpovídá traťové rychlosti 100 km/h.

Reklama: