BezpapírOVA MHD jede! Příští měsíc si můžete papírové jízdenky v Ostravě strčit…

OSTRAVA | První bilance projektu bezpapírOVA: dál roste počet elektronických plateb kartou i počet odbavení Kreditními jízdenkami

Kreditní jízdenka DPO | repro: dpo.cz

K 31. prosinci 2019 ukončil Dopravní podnik Ostrava (DPO) prodej klasických jednorázových papírových jízdenek. Za první měsíc roku 2020 stoupl jak počet jednorázových plateb bankovními kartami, tak počet odbavení prostřednictvím Kreditních jízdenek. Bankovními kartami se odbavilo v lednu 2020 více než 527 tisíc cestujících v celkové výši více než 11 milionů korun. Z Kreditních jízdenek si lidé koupili od 16. prosince 2019 již 210 tisíc jízd. Průměrně si z kreditu na jízdence pořídili zhruba 10 jízdenek.

„Po dvouměsíčním odstupu se nebojím říct, že přechod na plně elektronické jízdné jsme zvládli. Dětské bolesti máme za sebou, udělali jsme několik úprav a stále pracujeme na dalších vylepšeních systému Kreditních jízdenek,“ uvedl generální ředitel DPO Daniel Morys. DPO prodal od 16. prosince více než 20 tisíc nosičů Kreditních jízdenek, přičemž počet odbavení se vyšplhal nad 210 tisíc. Z jedné Kreditní jízdenky se tak cestující odbaví v průměru více než desetkrát.

„Stále přijímáme podněty od cestujících, poctivě je evidujeme a vyhodnocujeme. Zprovoznili jsme již i možnost zaplatit v jízdenkomatech bankovní kartou nebo v eurech. Dále jsme navýšili počet jízdenek, které lze zakoupit z kreditu jediné Kreditní jízdenky, a to na 50, což je přínos hlavně pro paní učitelky, které jezdí na výlety s celou třídou. Určitě ještě přidáme jízdenkomaty do dalších míst v Ostravě a zabýváme se i možností jak prodloužit životnost Kreditních jízdenek na více než půl roku,“ doplňuje Daniel Morys.

DPO zároveň upozorňuje cestující, že mají v březnu poslední měsíc na to, aby využili již nakoupené jednorázové papírové jízdenky. K 1. dubnu 2020 totiž přestanou úplně platit a ve vozidlech DPO bude k dispozici pouze elektronický odbavovací systém.

Reklama: