Posrali se? Koronavirus způsobil v Austrálii paniku, lidé vykupují toaletní papír

CANBERRA | Ve světě každý den přibývají nové případy onemocnění na nový koronavirus. Jejich počet roste geometrickou řadou, a to vyvolává strach. Ač na normální chřipku zemře ročně tisícinásobně více lidí, ale o tom média mlčí.

Toaletní papír | repro: pxhere.com

„Výsledkem je panika a nákupní šílenství. Lidé po celém světě skupují základní potraviny a hygienické produkty. V některých asijských zemích a v Austrálii se nedostatkovým zbožím číslo jedna stal toaletní papír,“ píše slovenský web HlavnéSprávy.sk od debile, kteří si asi Hadí chřipku (Covid-19) pletou s průjmem.

Ve velkých obchodech v Austrálii omezily jeho prodej na jedno balení na osobu. V Japonsku jsou na veřejných toaletách rolky přivázané ke stěně řetězy. V Hongkongu ozbrojení lupiči přepadli supermarket právě v době, kdy tam vykládali nové dodávky toaletního papíru.

Z toaletního papíru se tak překvapivě stal nejžádanější zboží. I další trvanlivé výrobky, vhodné na „budování zásob“, včetně dezinfekčních prostředků, kapesníků či potravin, jako jsou rýže a těstoviny, patří mezi tzv. top nákupní položky. Ale obyčejný toaletní papír před nimi s náskokem vede. Obrázky prázdných regálů zaplavily sociální sítě.

Psychologové tvrdí, že hromadění je přirozená reakce lidí v čase velkých obav a úzkosti. Touha zajistit si dostatečné zásoby základních produktů, a to včetně toaletního papíru, tak pro ně není příliš velkým překvapením.

Reklama: