Oběsí se Jarda Jágr? Jeho Kladno sestupuje z extraligy

KLADNO | Konec legendy? Jágr po prohře Kladna hledá smysl v české lize, píše v titulku světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jaroslav Jágr | repro: iRozhlas.cz

V perexu ruského webu v české mutaci se dočteme, že Jágrovo Kladno prohrálo s Litvínovem 2:6 a propadlo se tak do první ligy. Hokejová legenda v rozhovoru prohlásila, že musí znovu najít smysl v české lize, jinak neví, kam dál.

Hokejová legenda Jaromír Jágr poskytl po prohraném zápasu s Litvínovem rozhovor pro portál iSport. Na otázku, co mohl tým udělat jinak, aby s Litvínovem neprohrál, Jágr prohlásil, že po bitvě je každý generálem.

„Záleží, jakou má člověk zodpovědnost, kolik je mu. Nečekal jsem, že ve 48 letech budu hrát zápas o všechno. Je to psychicky i fyzicky náročnější než jakékoliv play off. Přirovnal bych to k bitvě gladiátorů, kdy jeden musí umřít minimálně na jeden rok. Když hraješ vyřazovací část a prohraješ zápas číslo sedm, pochopitelně to mrzí, ale příští rok máš další šanci. Tady ta šance není,” odpověděl Jágr na otázku, jak náročný pro něho byl zápas „o všechno”.

Podle jeho slov míra zklamání závisí na míře odpovědnosti, kterou hráč na sobě nese a kolik je danému hráčovi let. Jak řekl Jágr, hrát hokej není snadné, ale kdyby bylo, tak „by to dělal každý“.

„Nevím, co bude. Musíme si sednout, vymyslet další strategii. Postoupit zezdola je náročný, těžký, nám to vzalo pět let. Není to jednoduchý,“ prohlásila pro portál česká hokejová legenda.