Má Maříková pravdu o invazním druhu? Proč nejsme informováni o migrantech z Afriky?

Ve čtvrtek byla sněmovna požádána o vydání poslankyně Karly Maříkové. Opřela se do migrace. Nechci řešit jak moc nešťastně. Co je ale podstatné v celé věci?

Marek Novák

Výrok kolegyně poslankyně Maříkové, bez ohledu na její stranickou příslušnost (a to je v tomto případě velmi důležité), může být hodnocen různě, za mě však maximálně z hlediska různorodých názorů, které jsou a vždy budou předmětem diskuse. Rozhodně jej nevnímám jako „podněcování k nenávisti“. To co se aktuálně děje ve světě přece není možno přehlížet. Ano, informace o migrantech některá média nechávají bez povšimnutí, jiná zase šíří zbytečně strach a paniku. Pravda je, že migrace je hrozba, kterou je nutné vnímat a být neustále připraven činit opatření. Co vlastně Maříková řekla?

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.“

Při pohledu na současnou situaci v Německu, by mě zajímalo, co je na tomto, i když velmi silném prohlášení, nepravda. Ignorace zákonů, vydírání úřadů a útoky na původní obyvatele. P
roč nejsme informováni o migrantech z Afriky ve Francii a jejich „respektu“ k většinové společnosti? Že by se to prostě nehodilo?

Nesouhlasím se zastrašováním migranty, nesouhlasím ale ani s tím, že se k situaci nemůžu svobodně vyjadřovat. A opět se vrátím k danému výroku. O čem se mluví? O migrantech, o naší identitě, o naší historii, o naší suverénnosti.

Bude-li u nás válka, uteče snad celý národ? Nebudeme raději za svoji zemi bojovat a usilovat o to, aby se v ní dobře žilo? Nebo budeme hledat ráj na zemi, kde se o nás postarají a dokonce lépe než o vlastní občany?