Dopravní podnik Ostrava zavedl speciální zóny pro řidiče, ruší také používání tlačítek pro otvírání dveří

OSTRAVA | S okamžitou platností zavádí Dopravní podnik Ostrava (DPO) další preventivní opatření proti šíření koronaviru. Ve všech vozidlech, které nemají uzavřenou kabinu pro řidiče, vzniknou speciální distanční zóny. Všechny dveře se budou na každé zastávce otvírat automaticky, kvůli zintenzivnění větrání i eliminaci dotyků na otvírací tlačítka.

Autobus Solaris DPO | repro: dpo.cz

Oddělený prostor pro řidiče tam, kde není uzavřená kabina, bude označen speciální páskou a piktogramem. DPO prosí všechny cestující, aby ho respektovali. „Chceme se tímto krokem ještě lépe vzájemně chránit. Snižuje to možnost přenosu koronaviru oběma směry. Jak z cestujících na řidiče, tak z našich řidičů na cestující. Je to zároveň opatření, které by mělo pomoci zachování našich standardních služeb ve veřejné dopravě v Ostravě,“ vysvětluje předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys. DPO zároveň ruší používání tlačítek na otvírání dveří. Ty budou řidiči otvírat na zastávkách sami. Toto opatření podpoří lepší odvětrávání vozidel, které už nyní probíhá na všech konečných stanicích. Snižuje také množství dotyků cestujících na otvírací tlačítka.

Vláda ČR svým usnesením č. 211 o přijetí krizového opatření rozhodla s účinností od 6:00 h dne 14. března 2020 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren a několika málo dalších prodejen. Prodejny jízdních dokladů MHD výjimku nemají, a proto jsou minimálně do 24. března 2020 uzavřeny.

Vážení cestující, žádáme vás, abyste své časové dlouhodobé jízdné zakoupili přes náš e-shop, na který se dostanete přes webové stránky dpo.cz, konkrétně na adrese www.dpo.cz/eshop. Případně pořizujte jízdné přímo ve vozech pomocí bezkontaktní platební karty, KREDITní jízdenky, elektronické peněženky ODISky, nebo před nástupem do vozidel pomocí SMS jízdenky, či mobilní aplikace MojeDPO. KREDITní jízdenky pořídíte v našich modrých automatech umístěných ve významných dopravních uzlech.

Reklama: