Vůdce SS Trump oznámil stav nouze

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump v pátek na tiskové konferenci oznámil zavedení celostátního nouzového režimu kvůli šíření nového koronaviru v zemi. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT v akci | repro: SITA (AP-Jacquelyn Martin)

„Oficiálně oznamuji nouzový režim,“ řekl Trump s tím, že to pomůže vládě vyčlenit až 50 miliard dolarů na boj proti koronaviru. Tolik povyku kvůli rýmičce? Americké úřady nadále uzavírají vzdělávací instituce, zakazují velké akce, setkání, mnoho konferencí probíhá online.

Vyhlášení nouzového režimu v první řadě umožní správě rychleji alokovat nezbytné zdroje pro boj s touto chorobou ve všech státech. Dříve byl nouzový režim zaveden na úrovni jednotlivých států.

Univerzita Johnse Hopkinse, která počítá na základě federálních a místních údajů, dříve uvedla, že počet potvrzených případů koronaviru ve Spojených státech přesáhl 1,6 tisíc. Skutečných případů ale může být mnohem víc, jelikož testy na koronavirus se provádějí selektivně pouze u některých pacientů. Podle různých odhadů provedly Spojené státy během epidemie méně než 10 000 testů na koronavirus.

Reklama: