Evropská unie zemřela – v časech nebezpečí přezírá lidmi

PRAHA | Ekonomka Markéta Šichtařová okomentovala vystoupení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Ta ve svém projevu upozorňovala na to, že uzavírání hranic je špatné opatření, neboť narušuje volný pohyb lidí a zboží, píše Sputnik.

Markéta Šichtařová si podala německou zrůdu v čele EU čarodějnici Uršulu z Lejna

„Jestli se o někom dá říct, že promeškal dobrou příležitost mlčet, je to paní Ursula. Říct lidem, kteří mají upřímný strach, že uzavření hranic je chyba, je eufemisticky řečeno neempatické, natvrdo řečeno přiznáním, že EU je projekt ‚my politici proti vám lidem‘. Právně vzato EU trvá. Reálně vzato právě umřela. Její atributy – volný pohyb osob, pracovních sil, zboží i služeb – už neplatí. A politická reprezentace se postavila proti většinové vůli,“ napsala Šichtařová na svých sociálních sítích.

Von der Leyen slovy o tom, že uzavírání hranic není dobré, jelikož narušuje standardní fungování Evropské unie, kárala vlády, včetně té české, za to, co podnikají v souvislosti se šířením koronaviru na evropském kontinentu. Volný pohyb osob, zboží a služeb patří mezi základní pilíře Evropské unie, kterým v mírových časech sleduje.

„Členové vlády, včetně náměstka ministra zdravotnictví epidemiologa Romana Prymuly, opakovaně zdůrazňovali, že v situaci, kdy na koronavirus zatím neexistuje žádný konkrétní lék, ani vakcinace, je omezování pohybu lidí a vytváření bariér jediný účinný způsob, jak zabránit šíření infekce, která si již po světě vyžádala životy tisíců lidí,“ což je lež, jelikož léky jsou. Proč se to tají?

Reklama: