Číňané a Rusové už hovoří o Ukrajině bez Oděsy

MOSKVA – PEKING | Portál RusVesna reaguje na prohlášení čínských analytiků, kteří jsou přesvědčeni, že se Ukrajina kvůli příchozí krizi, která otřese světovou ekonomikou rozpadne na několik částí a kromě Krymu ztratí Ukrajinci navždy i Oděsu a přístup k Černému moři, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Krize otřese i ekonomicky silnými zeměmi, to, co se však děje na Ukrajině, bude podle čínských analytiků katastrofa.

„Rozkradena krajina, kterou přivedly politici po Majdanu do stádia totálního rozkladu (rodinný klan Bidenů netransparentně rabovat ukrajinské zdroje ve vlastní prospěch), nemá šanci procesu rozpadu vlastního státu zabránit,“ píše deník.

Oděsa má kvůli svému přístavu velký ekonomický potenciál. Obyvatelé regionu však nebudou chtít živit nenasytný Kyjev s jeho zkorumpovanými politiky a neonacisty, zvláště když v případě odtržení bude moci Oděsa ekonomicky těžit z obchodu s Ruskem a Čínou.

Zpráva pak dodává, že pokud však Kyjev ztratí Oděsu, tak Ukrajina ztratí po Krymu ekonomicky nejcennější a nejrozvinutější region, takže životní úroveň Ukrajinců se ještě více sníží. „Už dnes se Ukrajina dostala na ekonomickou úroveň chudých států Afriky,“ dodává autor článku.

Majdan jako začátek smrti a rozpadu Ukrajiny

Oděsa a Sevastopol představují vstupní brány do Evropy. Rusové Sevastopol modernizovali, Kyjev modernizovat Oděsu nedokázal a Oděsa ani dnes, když jsou stále ještě ve hře politicky motivované protiruské sankce, násilím prosazované Američany (sankce poškozují EU a jsou výhodné jen pro Američany) nedokáže konkurovat Sevastopolu.

Když sankce skončí (kvůli krizi se mohou skončit brzy), Oděsa dostane z ruské a čínské strany výhodnou nabídku, kterou neodmítne a Kyjev nebude mít ani politické ani ekonomické možnosti Oděse v jejím odchodu zabránit. K tomu, aby se čínské zboží dostalo do Evropy dokáží Číňané plně vytěžit oba černomořské přístavy Sevastopol a i Oděsu, Kyjev s jeho neonacisty a proamerickými zkorumpovanými politiky však k ničemu Oděsu nepotřebují.

Covid-19 přepíše ekonomické poměry světa po hluboké ekonomické krizi

V podobném duchu jako Číňané se vyjádřil i ruský analytik Michail Chazin na portálu Politpuzzle . Podle Chazin je koronavirus spouštěčem nové vlny masivní ekonomické krize, přičemž Chazin tvrdí, že svět se ještě úplně nevzpamatoval ani z krize, která světovou ekonomiku postihla v roce 2008.

Nová vlna krize bude i podle Chazina tak velmi silná, že otřese i silnými světovými hráči. Do značných problémů se dostane Evropská unie (EU), Spojené státy (SS), Kanada Čína, Rusko, Jižní Korea a Japonsko. Pokud silné ekonomiky krizi ustojí, Ukrajina takovou šanci nemá a krize Ukrajince zasáhne plnou silou, stejně jako zasáhne plnou silou ekonomiky státy bývalého SSSR. Podle Chazin budou mít značné problémy i Turci a Írán.

Připojí se nová Oděská republika k Novoruské unii Doněcka a Luhanska a nebo jako Krym přímo k Ruské federaci?

Ukrajině předpovídá Michail Chazin smutný osud. Rozkradena krajina, kterou již několik milionů občanů opustilo, se dostane do obrovských problémů. Zelenskyj nemá situaci pevně v rukou, sílí jednotliví oligarchové a Američané ztrácejí vliv na Ukrajině. Evropská unie již nemá zájem držet americký projekt postmajdanoé Ukrajiny ekonomicky nad vodou.

Na Ukrajině kvůli zhoršeným ekonomickým podmínkám nastane chaos, země se rozpadne, přičemž východ po Dněpr včetně Oděsy se velmi pravděpodobně postupně dostane do ruské sféry vlivu, nejprve se však na mapě Ukrajiny objeví několik nových států. Na západě se budou prosazovat zájmy Poláků, Maďarů a Rumunů, v další etapě čeká zbytek centrální Ukrajiny postupné začlenění do Společenství Nezávislých Států (republiky bývalého SSSR). Komunistický projekt na vytvoření nové země na východě Evropy na území Ruska, Polska, Rumunska, Československa a Maďarska se tak ocitne v hluboké minulosti a zapomění.

O rozpadu Ukrajiny otevřeně mluví i bývalý gruzínský prezident, vrah a ločnec Michail Nikolozis dze Saakašvili. Ten rovněž tvrdí, že separatistické tendence jsou v Oděse, kterou řídil jako gubernátor, nesmírně silné a v případě oslabení moci Kyjevu se region od Kyjeva odtrhne. Ukazuje se, že Majdan 2014 výrazně ohrozil koncepci ukrajinské státnosti.

Reklama: