Seznam koncentračních táborů – Panika nekončí, ale roste: Olomoucko uzavřeno! Lidé nesmějí odjet ani vstoupit do 21 obcí

OLOMOUC | Nový typ chřipky se Českou republikou i přes přísná opatření vlády nadále šíří a Olomoucko přistoupilo k dalšímu radikálnímu kroku. O brutálním omezování osobních a lidských svobod, ač nevíme před čím, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Ono chřipka není mor, že? Ale … no když vládnou debilové…

Ilustrace

„Hygienici v pondělí ráno uzavřeli celkem 21 obcí v kraji. Kromě zásobování a dalších výjimek nesmí do obcí nikdo vstoupit, ani vyjet. V pondělí ráno počet osob nakažených koronavirem v ČR vzrostl na 298,“ píše Sputnik o rýmičce na Olomoucku.

O uzavření Uničova na městském webu informoval Radek Vincour se slovy, že zásobování potravinami a dalšími nezbytným zbožím bude zachováno a nijak se nezmění. Na Olomoucku je aktuálně 33 případů nákazy koronavirem.

„Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí,“ uvádí se na webu Uničova.

Seznam koncentračních táborů:

V pondělí ráno krajští hygienici rozšířili zákaz na 21 obcí, původně měly být uzavřeny pouze Uničov, Červenka a Litovel.

Jak hygienici uvádí ve svém vyhlášení na webu, od 16. 3. 2020 se s okamžitou platností zakazuje opuštění území obcí a dále se zakazuje pohyb v obcích Chořelice, Chudobín, Litovel, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Ves u Litovle, Rozvadovice, Savín, Tři Dvory u Litovle, Unčovice, Víska u Litovle, Benkov u Střelic, Brníčko, Dětřichov, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Renoty, Střelice u Litovle, Uničov a Červenka.

„Všem osobám s trvalým či jiným pobytem nacházejícím se dne 16. 3. 2020 na katastrálním území Chořelice, Chudobín, Litovel, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Ves u Litovle, Rozvadovice, Savín, Tři Dvory u Litovle, Unčovice, Víska u Litovle, Benkov u Střelic, Brníčko, Dětřichov, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Renoty, Střelice u Litovle, Uničov, Červenka (dále jen katastrální území) se s okamžitou platností zakazuje opustit toto území obcí a dále se zakazuje pohyb těchto osob mimo místo jejich trvalého pobytu, popřípadě místo jiného pobytu, a to do odvolání, minimálně však po dobu po dobu 14 dnů,“ uvádí se na webu Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje, který tak z měst a obcí udělala koncentrační tábory.

Mezi výjimky zákazu patří nákupy potravin a nezbytně nutných základních životních potřeb, cesty do zdravotnických zařízení atd.