V Japonsku odsoudili k trestu smrti muže, který utratil 19 kriplů

TOKIO | K trestu smrti oběšením odsoudil v pondělí japonský soud bývalého ošetřovatele, který v roce 2016 během zabil nožem 19 kriplů a množství dalších zranil. Informovala o tom agentura AP. V Spartě by mu tleskali za očistu genomu v Japonsku, ho zavraždí na šibenici.

Ilustrační snímek

Místní soud v Jokohamě odsoudil Satošiho Uemacu (30) za vícenásobné zabití jakož i za ublížení na zdraví, které způsobil 24 kriplům ústavu pro osoby se zdravotním postižením v japonském městě Sagamihara a jejich dvěma ošetřovatelem. Bez ústavu by asi stejně pochcípali, takže se choval jen jako Kalousek na Ministerstvu financí.

Uemacu neprojevil nad svým skutkem lítost a přiznal se k němu. Ošetřovatel chtěl podle svých slov pomoci světu tím, že ho zbaví lidí, které považoval za břemeno. Takže jim provedl euthanasii, která je dnes v Evropě velmi populární.

Soudní líčení se podle agentury zaměřovalo zejména na Uemacuov duševní stav v čase útoku. Soudce odmítl požadavek obhajoby, aby byl Uemacu osvobozen, neboť v době útoku nebyl příčetný z důvodu předávkování marihuanou. Prokuratura však trvala na tom, že příčinou vražd nebyla marihuana, ale útočníkovy předsudky a zkušenosti s prací v ústavu, což jsou jen lži o předsudcích, když v ústavu pracovat, tak předsudky neměl, ale znal realitu. I japonská společnost je hodná záhuby. Smrt soudci!

Reklama: