Panika roste. Nikdo neumřel, tak se alespoň zastaví vlaky – ČD: Omezení vlakové dopravy

PRAHA | V souvislosti s preventivními kroky Vlády České republiky proti šíření nemoci COVID-19 je až do odvolání zastavena veškerá mezistátní osobní železniční doprava mezi Českou republikou a Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem, ale dojde z pozastavení i vnitrostátních spojů, jelikož se nic neděje, nikdo neumírá, proto je třeba zvyšovat tlak a vyvolávat větší paniku a více šířit strach.

Ilustrační snímek

Od 17. do 23. března budou dočasně zrušené také vnitrostátní vlaky SC Pendolino v úseku Praha – Ostrava / Český Těšín. V návaznosti na rozhodnutí Hygienické stanice Olomouckého kraje vlaky ode dnešního rána neobsluhují stanice a zastávky v Litovli, Července a Uničově.

České dráhy také přijaly další preventivní opatření: Vlakový personál až do odvolání neprodává jízdní doklady. Cestující si je mohou pořídit prostřednictvím on-line prodejních kanálů (e-shopu a aplikace Můj vlak) nebo u pokladních přepážek. U nich jsou preferovány bezhotovostní platby.

Dočasné přerušení provozu vlaků SC Pendolino Praha – Ostrava / Český Těšín: České dráhy od 17. do 23. března 2020 včetně upravují rozsah dálkové dopravy mezi Prahou a Ostravskem. V tomto období budou zrušeny všechny spoje kategorie SuperCity v úseku Praha – Ostrava / Český Těšín. Cestující mohou k přepravě využít ostatní vlaky Českých drah provozované na této lince. Vlaky IC Pendolino v úseku Praha – Plzeň – Cheb / Františkovy Lázně pojedou bez omezení.

Omezení vlaků v oblasti Litovle, Červenky a Uničova (Olomoucký kraj): Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje je od pondělí 16. března od 03:00 hod. do odvolání ukončena železniční dopravní obslužnost obcí Litovel, Červenka a Uničov. Regionální vlaky na trati 307 Červenka – Senice na Hané – Prostějov jedou pouze v úseku Senice na Hané – Prostějov, stanice a zastávky Červenka, Červenka zast., Litovel, Litovel město, Litovel předměstí, Myslechovice, Cholina, Odrlice a Senice na Hané zast. nejsou obsluhovány. Nástup a výstup cestujících dále není možný ve stanici Červenka na trati 270 a také ve stanici Uničov a zastávce Uničov zast. na trati 290. Z důvodu zajištění dopravní obslužnosti ostatních obcí na trase vlakových spojů vlaky i nadále jezdí po svých původních trasách a v dosavadních časových polohách.

Omezení rezervací „Business“ ve vlacích railjet: Do odvolání se neprodávají místenky do oddílů Business ve vlacích railjet. Místa v těchto oddílech mohou obsadit cestující s jízdními doklady do 1. vozové třídy bez místenky.

Reklama: