Hýká Babiš už jen jako osel? Vláda nemá žádnou koncepci, žádnou strategii, žádný plán

Právě jsem se vrátil ze schůzky politického grémia Poslanecké sněmovny, která byla s premiérem a některými dalšími členy vlády. Musím říct, že tato schůzka nenaplnila moje očekávání. Nedostali jsem odpovědi na otázky, které jsme kladli.

Petr Fiala s pohledem politického psychopata | reprofoto: youtube.com

Začínám mít dojem, že vláda nemá žádnou koncepci, žádnou strategii, žádný plán, jak bude postupovat v příštích dnech. Slyšeli jsme spoustu slibů a výmluv, které se týkaly zdravotnických pomůcek, respirátorů, roušek. Já jenom doufám, že něco z těch slibů už bude konečně naplněno, protože neustále slyším od lidí, kterých se to týká nejvíc, kteří jsou v první linii, ale i od těch, kteří se neustále setkávají s veřejností, že ochranné pomůcky nemají a to je tragické chyba.

Od premiéra jsem neslyšel ani žádný plán na kroky, které by aktuálně pomohly podnikatelům, OSVČ, či zaměstnancům, na které krize dopadá už v těchto dnech.

Pan premiér opakuje, že jsme ve válce a že prostě postupujeme den za dnem, ale i ve válce se právě postupuje podle určitých strategií a podle určitých plánů a ty já v tuto chvíli postrádám a myslím, že to je problém.

Snad dvě pozitivní věci na závěr: premiér slíbil, že se bude zabývat naším návrhem na legislativní odložení 3. a 4. vlny EET a že se bude zabývat naším návrhem na to, aby se nevyplácely v této době dočasně dividendy do zahraničí. To poslední, co je pozitivní, je to, že se znovu sejdeme příští týden a já jenom doufám, že ta schůzka bude mít větší smysl, než měla ta dnešní.

Reklama: