Souhrnný přehled omezení v regionální dopravě provozované ČD

PRAHA | Vzhledem k výrazně nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice dochází v koordinaci s krajskými úřady k dočasnému omezení regionální vlakové dopravy. Za to vše může dobytek Babiš a jeho šíření paniky okolo chřipky.

Motorový vůz M 131.1 | reprofoto: YTB

Vedle již dříve přijatých opatření v Moravskoslezském kraji bude utlumen provoz také na vybraných linkách v Pardubickém, Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém, Jihomoravském a Zlínském kraji a částečně také v Praze a Středočeském kraji. Úprava se bude týkat zejména spojů v okrajových částech dne (tj. časně ráno a pozdě večer) a také rekreačních vlaků. Část úprav platí ode dneška či zítřka, většina změn ale bude účinná od pondělí 23. března. Tato opatření budou platit až do odvolání a budou postupně aktualizována podle vývoje situace.

Omezení regionálních vlaků ČD v Praze a Středočeském kraji: Ve večerních a nočních hodinách dojde od tohoto víkendu k omezení víkendových nočních vlaků. Počínaje nocí 20. / 21. března budou zrušeny tzv. rozjezdy vlaků z Prahy hl.n. ve 2:30 na linkách S1 až S9 do středočeského Kolína, Milovic, Mělníka, Kralup nad Vltavou, Kladna, Berouna, Čerčan a Benešova. Zároveň nepojedou ani návratové vlaky k těmto spojům ve směru do Prahy. Každodenní popůlnoční rozjezd vlakových linek S zůstává zachován. K jiným změnám u vlaků ČD v metropolitním regionu zatím nedochází.

Kdy bude Babiš viset na šibenici? Kdy toho zmrda lidé pověsí?

Omezení regionálních vlaků ČD v Pardubickém kraji: Po projednání s Pardubickým krajem bude od 23. března 2020 omezen provoz vlaků na většině regionálních linkách v regionu. Na Pardubicku dojde ke zrušení či omezení jízd osobních vlaků cca o 14 %, tedy zhruba na úroveň období mezi Vánocemi a Novým rokem. Kromě toho budou zrušené některé vlaky pozdě večer, v noci, brzy ráno a o víkendech. Toto opatření bude platit do odvolání.

Omezení regionálních vlaků ČD v Královéhradeckém kraji: Na základě požadavku Královéhradeckého kraje budou od 23. března zrušené zejména spoje, které v pracovní dny zajišťovaly návoz lidí do zaměstnání v nyní uzavřených podnicích (např. Škoda Auto), a také časně ranních a pozdně večerních spojů. Toto opatření bude platit do odvolání.

Omezení regionálních vlaků ČD v Ústeckém kraji: Od pátku 20. března 2020 do odvolání bude omezen rozsah dopravy na vybraných linkách v Ústeckém kraji. Půjde zejména o vlaky v okrajových částech dne, případně o turistické spoje.

Omezení regionálních vlaků ČD v Libereckém kraji: Od 21. března 2020 do odvolání bude omezen rozsah dopravy na vybraných linkách v Libereckém kraji. Budou zrušeny noční vlaky s odjezdem z Liberce kolem 0:35 hod. Dále bude zrušením vybraných vlaků prodloužen taktový interval na tratích 034 Smržovka – Josefův Důl a 036 Liberec – Tanvald – Harrachov z původního půlhodinového na hodinový. Později, ode dne vyhlášení, pak bude zastaven provoz vlaků v úseku Desná Riedlova vila – Harrachov. Na ostatních tratích půjde zatím o drobné úpravy jízdního řádu.

Omezení regionálních vlaků ČD v Jihomoravském kraji: S platností od pondělí 23. března budou na základě požadavku Jihomoravského kraje na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků platit letní prázdninové jízdní řády. Ke změnám dochází na linkách S2 Křenovice – Brno – Březová nad Svitavou, S3 (Žďár n. S. –) Tišnov – Brno – Břeclav, S6 Brno – Kyjov – Veselí n. Mor. – Uherské Hradiště – Staré Město u Uh. H. a S8 Břeclav – Mikulov na Mor. – Znojmo.

Omezení regionálních vlaků ČD ve Zlínském kraji: S platností od úterý 24. března dojde na základě požadavku Zlínského kraje ke zrušení některých spojů zejména na tratích Otrokovice – Zlín střed – Vizovice a Kroměříž – Hulín – Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm. V některých případech dojde k časovým posunům nebo bude v souvislosti se změnou oběhu vozidel nutné přestupit v části trasy do jiné soupravy.

Omezení regionálních vlaků ČD v Moravskoslezském kraji: Moravskoslezský kraj od 19. března od 00:00 do 24. března 06:00 hod. omezí regionální vlakovou dopravu. Spoje v tomto období pojedou podle letních prázdninových jízdních řádů. Omezení se dotkne vybraných spojů na linkách S2 Ostrava – Mosty u Jablunkova, S5 Frýdlant n. O. – Ostravice, S6 Ostrava – Frýdlant n. O. – Valašské Meziříčí, S10 Opava – Krnov – Bruntál – Rýmařov, S11 Opava – Hlučín, S15 Krnov – Jindřichov ve Slezsku, S16 Třemešná ve Slezsku – Osoblaha a S21 Dětmarovice – Petrovice u Karviné. V sobotu a neděli 21. a 22. března se po celý den ruší provoz linky R61 v úseku Ostrava-Kunčice – Ostrava hl.n. Cestující mohou přestoupit na vlaky linky S6 ve stanici Ostrava-Kunčice.

Omezení vlaků v oblasti Litovle, Červenky a Uničova – Olomoucký kraj: Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje je od pondělí 16. března od 03:00 hod. do odvolání ukončena železniční dopravní obslužnost obcí Litovel, Červenka a Uničov. Regionální vlaky na trati 307 Červenka – Senice na Hané – Prostějov jedou pouze v úseku Senice na Hané – Prostějov, stanice a zastávky Červenka, Červenka zast., Litovel, Litovel město, Litovel předměstí, Myslechovice, Cholina, Odrlice a Senice na Hané zast. nejsou obsluhovány. Nástup a výstup cestujících dále není možný ve stanici Červenka na trati 270 a také ve stanici Uničov a zastávce Uničov zast. na trati 290. Z důvodu zajištění dopravní obslužnosti ostatních obcí na trase vlakových spojů vlaky i nadále jezdí po svých původních trasách a v dosavadních časových polohách.