Středočeský kraj díky panice z chřipky zrušil noční vlaky

PRAHA | Počínaje páteční půlnocí přestaly jezdit vlaky tzv. nočního rozjezdu. Jedná se o vlaky, které ze Středočeského kraje vyjíždějí do Prahy z Kladna, Berouna přes Zadní Třebaň i přes Rudnou u Prahy, Mělníka, Kolína přes Český Brod, Benešova a Kralup nad Vltavou v čase po půlnoci, tedy v 1:00 h, a dále vlak z Čerčan s odjezdem v 0:02 h a vlak z Kolína v 0:53 přes Nymburk a Lysou nad Labem.

Praha – Hlavní nádraží | repro: youtube.com

Dále pak Z Prahy se potom všechny tyto vlaky ve výše uvedených směrech rozjíždějí v časech 2:30, 2:33 a 2:34. Toto opatření se týká i vlaků z Milovic do Lysé nad Labem s odjezdem v 1:31 a v opačném směru v 3:11 z Lysé nad Labem. Informuje Středočeský kraj.

Zároveň bude přistoupeno od dalšího víkendu, tj. od 28. března 2020, k oddálení zahájení provozu vlaků tzv. rekreačního léta. Tyto rekreační vlaky nevyjedou až do odvolání. „Všechna opatření jsou, respektive budou, zanesena v informačních systémech pro cestující. Tyto vlaky, které jsou dočasně zrušeny, cestující ve vyhledavačích proto nenajde,“ píše kraj o patřeních přijatých na základě šíření paniky, strachu a poplašných zpráv vládou chumaje Babiše jeho tupých poskoků.