Sputnik: V Rusku neutralizovali osobu, která plánovala teroristický útok

UFA | V ruském městě Ufa byla neutralizována osoba, která plánovala teroristický útok. Informovali o tom v Národním protiteroristickém výboru Ruska, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

FSB

Uvádí se, že v sobotu kolem 17:00 moskevského času (15:00 SEČ) se policisté pokusili zastavit vůz, který řídil ozbrojený muž. Po žádosti o to, aby se vzdal, zahájil muž palbu.

V průběhu přestřelky byl pachatel neutralizován. Podle něj byla pistole a improvizované výbušné zařízení připraveno k použití.

Dne 20. března se informovalo o tom, že Federální služba bezpečnosti Ruska zabránila činnosti zakonspirované buňce Islámského státu. Společná operace FSB a Federální služby monitorování financí se konala ve třech ruských regionech: na Krymu, v Komijské republice a Rostovské oblasti.

Podle poskytnutých informací zadržení vybudovali meziregionální síť za účelem sbírání, hromadění a převodu peněz. Pod rouškou charity převedli na účty teroristů a jejich spolupachatelů asi dva miliony rublů (asi 640 tisíc Kč).

Po prohlídce v místě pobytu zadržených byly nalezeny komunikační prostředky, platební nástroje a další dokumenty potvrzující jejich nezákonnou činnost.