Vladimir Vladimirovič Putin přikázal poskytnout Itálii humanitární pomoc

MOSKVA | Ruský portál Pravda uvedl, že Rusko je po Číně další zemí, která se rozhodla Itálii urychleně poskytnout humanitární pomoc. Itálie je výrazně ohrožena epidemií COVID-19. Informace o ruské pomoci potvrdil i vysoký italský politik, předseda Rady ministrů (premiér) Giuseppe Conte, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin přichází

Ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin uvedl: „Rusko je připraveno okamžitě poskytnout Itálii nezbytnou lékařskou a humanitární pomoc v boji proti epidemii Covid-19.“

Rusové už přímo definovali kroky, které jsou připraveni v nejbližších hodinách udělat, Italové projevily zájem o speciální kombinézy, roušky a zdravotnický materiál. Rovněž Italové projevili zájem o mobilní motorové komplexy Kamaz, určené k dezinfekci, do Itálie jsou připraveni vycestovat i ruští specialisté.

A jak ruský prezident řekl, tak si i hned stalo. To je rozdíl, že? „Rusko devíti letadly od dnešního dne začíná posílat do Itálie odborníky – virology, medicínské zařízení, ochranné a dezinfekční prostředky, mobilní komplexy, testovací zařízení, léky apod., Aby pomohlo Římu čelit pandemii koronavirus. Za tímto účelem vytvořilo speciální letku z devíti letadel,“ informuje slovenský deník.

Sergej Kužegetovič Šojgu

Dodávky potřebných zdravotnických materiálů a zařízení uspořádají za spolupráci s ruským ministerstvem obrany a dohlížet na všechny akce bude osobně ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu.

Podle informací slovenského deníku Moskvu o pomoc požádala italská strana. Ruskému prezidentovi zavolal italský premiér a vysvětlil, jakou konkrétní pomoc potřebuje Itálie v těchto dnech. Vladimír Vladimirovič Putin podrobně prodiskutoval s italským premiérem všechny možnosti a dohodli se na konkrétních krocích. Giuseppe Conte poděkoval a zdůraznil, že věřil, že Rusko pomůže italskému lidu v těchto těžkých časech. A co sankce? Může takový dar Itálie přijmout? Asi mají v Římě Brusel těžce na párku!

Giuseppe Conte

Reklama: