Zdechne svině? Sau Merkel je v karanténě

BERLÍN | Je to už stará svině, hodně stará, takže pokud by zdechla, tak by to bylo přirozené. Německá vůdkyně Angela Merkel se rozhodla jít do domácí karantény po informacích o tom, že lékař, který ji v pátek očkoval, byl nakažen koronavirem. O tom informovala německá vláda. Zdechne svině Anděla?

Stará svině Anděla

„Kancléřka byla informována po dnešním projevu před tiskem, že lékař, který ji v pátek udělal preventivní očkování… byl pozitivně diagnostikován na koronavirus. Kancléřka se v této souvislosti rozhodla okamžitě vyrazit do domácí karantény. Bude pravidelně podstupovat vyšetření na koronavirus,“ uvedl kabinet v neděli.

Zpráva uvádí, že Merkel hodlá plnit své služební povinnosti, i když je v karanténě, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Předtím führerin předstoupila před novináře v Berlíně, kde hovořila o zpřísnění opatření přijatých dříve a zaměřených na omezení volného pohybu občanů v Německu. „Zejména bylo občanům nařízeno, aby se na veřejných místech objevili striktně dva nebo v doprovodu rodinných příslušníků, kteří spolu žijí. Občanům není zakázáno chodit ven za prací, k lékaři, individuálním sportem a z jiných důvodů,“ píše Sputnik. Jen zrušili svobodu shromažďování a demonstrace a nepoje nehrozí.

Na začátku týdne vláda představila balíček opatření proti koronaviru. Většina obchodů je uzavřena, s výjimkou supermarketů, lékáren, obchodů se zvířaty a řady dalších. Zavírají bary, kluby, divadla a další místa veřejné zábavy. Německo připomíná zemi po smrti Hitlera. Zastřelí se taky Sau Merkel v Berlíně v bunkru?