Sergej Kužegetovič Šojgu na příkaz Vladimira Vladimiroviče Putina odcestoval do Sýrie

MOSKVA – DAMAŠEK | Ministr obrany Ruské federace armádní generál a Hrdina Ruské federace Sergej Kužegetovič Šojgu na pokyn prezidenta RF Vladimira Vladimiroviče Putina odletěl do Sýrie, kde jednal se syrským prezidentem Bašárem Háfizem al-Asadem. Informoval o tom tiskový odbor ruského ministerstva obrany.

Sergej Kužegetovič Šojgu a Bašár al-Asad | repro: Sputnik (SANA)

Strany projednaly otázky příměří v Idlibu a stabilizace situace v dalších oblastech Sýrie. Šojgu a Asad se navíc v rámci společného boje s mezinárodními teroristickými skupinami dotkli tématu vojensko-technické spolupráce, píše Sputnik.

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Tak Sergej Kužegetovič Šojgu diskutoval se syrským prezidentem Bašárem Háfizem al-Asadem humanitární pomoc této zemi a oživení její ekonomiky za pomoci ruských odborníků.

„Dotkli se témata humanitární podpory Ruska syrské veřejnosti, která trpí restriktivními sankcemi západních zemí, a také obnovení ekonomického potenciálu země za pomoci ruských odborníků,“ píše se ve zprávě. ezpečnost letu letadla šéfa ruského vojenského úřadu ve vzdušném prostoru Sýrie zajišťovaly stíhačky Su-35S ruských vzdušných a kosmických sil.