Itálie jak země třetího světa? Už pomáhá i Kuba, po Číně a Rusku

ŘÍM – HAVANA | Kubánská republika odeslala brigádu lékařů a sester do Itálie, aby pomáhali s epidemií koronaviru (Covid-19). Postavila se tak vedle Číny a Ruska, které do země již také poslali svou pomoc, informuj slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Kubánští lékař přicestovali do Itálie | repro: oncubanews.com

Cílem kubánských lékařů a sester je Lombardie – italský region, který je koronavirem nejvíce zasažen, informovala agentura Reuters.

Kubánská republika od revoluce roku 1959 posílá své lékaře do mnoha zemí hlavně třetího světa. Kubánští lékaři byli v první linii mj při boji s cholerou na Haiti a při boji s ebolou v Africe.

„Brigádu 52 členů Kuba odeslala jako nouzový kontingent do Itálie, jedné z nejbohatších zemí, poprvé, čímž ukazuje dosah své lékařské diplomacie,“ napsala agentura Reuters.

„Splníme naši důstojnou roli, která je založena na principech solidarity,“ cituje agentura Graciliana Díaze (64 let), který je jedním z lékařů odeslaných Kubou do Itálie. Na internetu se mezitím objevilo video, kde kubánského lékaře po příletu do Itálie vítají potleskem.