Vládo, nezapomínej na živnostníky!

Vláda chce firmám, které musely zavřít kvůli nařízení kabinetu, kompenzovat 80% mzdy zaměstnanců. Ale bohužel zcela v těchto úvahách zapomněla na všechny živnostníky a OSVČ, kteří nejsou v pozici zaměstnanců, ale přitom také přišli vládním nařízením ze dne na den o veškerý zdroj svých příjmů??

Ivo Valenta

Kadeřnice, která pracuje sama na sebe, si teď nevydělá ani korunu, ale přitom na ni čekají složenky za nájem, energie, třeba splátky za pořízení vybavení salonu apod. Nebo co takový zvukař či majitel malého krámku na náměstí ?? A stejně tak majitelé dalších tisícovek malých firem, kterým sice stát přispěje na jejich zaměstnance, ale na ně samotné už nemyslí.

Apeloval jsem proto na ministra průmyslu Karla Havlíčka i celou vládu, aby ve svých úvahách o tom, jak pomoci české ekonomice, nezapomínala na ty nejmenší, o které se naše země vždy mohla opřít, a kteří na rozdíl od velkých továren jsou skutečným motorem naši prosperity i zaměstnanosti.

Chci věřit tomu, že vláda nebude lhostejná k osudu živnostníků a že jen ve sprintu dnešních dnů nemůže dohlížet do všech souvislosti a detailů. Věřím, že náš apel pomůže.

Reklama: