Italové vítali Rusy: Budeme vždy vděčni Ruské federaci

ŘÍM | uská vojenská letadla Il-76, na jejichž palubách byli specialisté v oblasti epidemiologie a virologie, zdravotnický materiál a léky, přistála na vojenské základně Pratica di Mare, která leží 30 kilometrů od Říma, píše Sputnik.

Ruské specialisty přivítal italský ministr zahraničí Luigi Di Maio, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Chci Vám jménem vlády Italské republiky poděkovat za to, že jste dnes přiletěli se svou pomocí a za všechno, co jste nám dnes přivezli. Budeme vždy vděčni Ruské federaci za tu solidaritu a přátelství, kterou projevila. Doufám, že se co nejdříve dokážete připojit k našim lékařům, kteří se nachází prakticky na přední linii, a poskytnete jim svou pomoc a podporu,“ uvedl ministr italský ministr zahraničí Luigi Di Maio.

Itálie jak země třetího světa? Už pomáhá i Kuba, po Číně a Rusku

Celkem čtrnáct vojenských letadel Il-76 se zdravotnickým materiálem přistálo v Itálii. Dříve ruské ministerstvo obrany informovalo, že na pomoc v boji s pandemií odletěl do Itálie čtrnáctý leteoun II-76. „Čtrnácté letadlo II-76 vojenského ruského letectva odletělo z letiště Čkalovskij (poblíž Moskvy) do Italské republiky s ruskými jednotkami a vybavením na palubě,“ uvádí se v prohlášení ministerstva.

V neděli dorazilo na leteckou základnu Pratica di Mare v Itálii první letadlo ruského letectva s přední skupinou ruských vojenských specialistů a vybavení pro diagnostiku a provádění dezinfekčních opatření.

Luigi Di Maio

Po vyjasnění a koordinaci s italskou stranou aplikačních oblastí začnou ruští vojenští lékaři a virologové poskytovat pomoc v boji proti infekci.

Ruský prezident Vladimir Putin minulou sobotu v telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem potvrdil záměr poskytnout pohotovostní pomoc v boji s koronavirem a vyložil její hlavní body. Kromě Rusů do Itálie dorazili také lékařští specialisté z Číny a Kuby.

Reklama: