Život na zatopené lodi

Naše bytí se nachází ve zcela nové dimenzi. Připomíná zámořskou plavbu na zpola zatopené lodi. Můžeme mluvit o velkém štěstí. Máme kapitána, kormidelníka, bezvadnou posádku, spolehlivé a výkonné pumpy jedou naplno. Zdá se, že i náš směr plavby je dobrý a dočkáme se okamžiku, kdy se loď navrátí do svého domovského přístavu.

Jan Kopal

Naneštěstí máme také podpalubí plné krys, které ujídají zásoby a snaží se vykousat do lodi nové díry. A mezi posádkou se občas objeví náznak vzpoury.

Vzbouřenci mají jasno pouze v tom, že kapitán s kormidelníkem to dělají špatně, aniž by přitom sami řekli, jak se to má dělat správně. Problematický je také maják, který nás má navést do přístavu. Ten, po který jsme léta spoléhali, se ukázal jako velmi nespolehlivý.

Na moři se kolem nás pohybuje množství bárek a škunerů. Mnohé si nezadají se slavným Titanicem a na hladině je drží jen zázrak a síla vůle. Není zde mnoho lodí srovnatelných s našim škunerem. Zatím si vedeme dobře a jsme v čele pomyslného pelotonu. Otázkou je, zda to vydrží a bude to tak i nadále.

Reklama: