V Srbsku si připomněli 21. výročí agrese Spojených států a Severoatlantické aliance

BĚLEHRAD | V Srbsku si úterý připomněli 21. výročí agrese Severoatlantické aliance (SA) vedené vrhy ze Spojených států (SS) proti Jugoslávie.

Kosovo je Srbsko

Domácí média připomněla, že dne 24. března 1999 začalo 19 členských států SA pod vedením SS agresi proti Svazové republice Jugoslávie. Připomněli, že během 78 dnů bombardování zahynulo přibližně 2,5 tisíc obyvatel země, hospodářské ztráty dosáhly desítky miliard dolarů a Srbsku ukradli její historickou kolébku – Kosovo a Metohiji.

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak srbský ministr obrany Alexandar Vulin prohlásil, že 24. března, jakož i před 21 lety během bombardování SA, srbský národ čelí hrozbě fyzické likvidace, a proto znovu musí být jednotný.

„Zabili 2 500 vojáků, policistů, civilistů a dětí. Za tento zločin se nikdo nikdy nezodpovídal, nikdo nepožádal o odpuštění, nikdo nikdy nelitoval našich zabitých vojáků a policistů. Občas řekli, že litují civilistů, ale o zabitých vojácích a policistech ještě nikdy nikdo nemluvil a neřekl, že lituje a že to byl těžký zločin, „zdůraznil srbský ministr obrany Alexandar Vulin.

Aleksandar Vulin | repro: wikipedia.org