Sputnik: V Krasnodarském kraji se zřítilo letadlo. Pilot nepřežil

KRASNODAR | Letoun L-39 české výroby, který je určen pro základní, pokračovací i bojový letecký výcvik, se včera zřítil v Rusku. K neštěstí došlo v Krasnodarském kraji. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

L-39 v kamufláži VKS Ruské federace

Informace z resortu hovoří o tom, že při nehodě zahynul pilot-kadet, který prováděl plánovaný výcvikový let bez munice, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Dne 25. března kolem 16.00 hod v Krasnodarském kraji při provádění plánovaného výcvikového letu havarovalo bojové cvičné letadlo L-39. Letadlo pilotoval kadetem čtvrtého ročníku Krasnodarského vyššího vojenského leteckého učiliště pro piloty. Podle předběžných informací pilot zemřel,“ cituje ze zprávy Sputnik.

Co se týče příčiny nehody, podle jedné z verzí se důvodem mohla stát porucha zařízení. Resort dále doplnil, že k dalším ztrátám na zemi nedošlo, jelikož pilot letadlo navedl mimo vesnici, která se nacházela opodál.
Na místo havárie byli okamžitě vysláni specialisté pátrací a záchranné služby.

Letoun L-39 Albatros je proudový podzvukový cvičný letoun vyvinutý v šedesátých letech 20. století v Československu. Jde o všestranný letoun určený pro základní, pokračovací i bojový letecký výcvik. Kromě toho může být ve verzích, které umožňují instalaci výzbroje, použit jako lehký bitevní letoun. Dále může omezeně působit i proti vzdušným cílům.

Reklama: