Totalita a diktatura nastolena zločincem Babišem! Vracíte se zahraničí? Tak se se k Vám budou chovat jako k dobytku s policejní eskortou a domácím vězením

OSTRAVA | Prvních třináct obyvatel moravskoslezského regionu, kteří pobývali v zahraničí, se dnes vrátilo domů s pomocí kraje. I v závěru cesty se je podařilo přepravit tak, aby se potkali s minimem lidí, a snížilo se tak riziko eventuálního přenosu nákazy koronavirem, informuje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka z Klimkovic, člen ODS, který neumí rozlišit zdarma a bezplatně, to už tak u socialistů je.

Autobusy Transdev Morava a.s. zaparkované na odstavné ploše v Kuníně u Nového Jičína | repro: facebook (@MHDzive.cz)

Lidé, kteří se vracejí ze zahraničí, musejí automaticky do karantény. Do České republiky se nyní dopravují buď letadlem na pražské letiště, nebo je svážejí autobusy Ministerstva vnitra do Prahy a do Brna, kde je převezme policie, jako prašivé psy.

Občané Moravskoslezského kraje jsou pak dalšími autobusy převezeni do centra Ostravy, ke krajskému úřadu. Ti, kteří nemají možnost vlastní přepravy, převezme krajský dopravce – společnost Transdev a rozveze je domů.

Jakub Unucka

„Těch navrátilců do kraje očekáváme asi 1600 a není možné je nechat cestovat běžnými autobusovými nebo vlakovými spoji. Navíc jsou unavení, vystresovaní, chceme jim alespoň trochu ulehčit poslední kus cesty, postarat se o ně. Prvních třináct už je doma, další ale budou průběžně přijíždět. Uvidíme, jestli budeme muset navýšit počet autobusů. Pokud navrátilec bude bydlet v jedné domácnosti se zbytkem rodiny, klidně si pro něj mohou přijet autem. Ideální je přijet dvěma auty, jako to udělali příbuzní jednoho dnešního navrátilce z Chile. Jedno auto naplnili jídlem a pitím na 14 dnů, předali mu klíče a poslali ho do karantény na chatu. Tím druhým se vrátili domů,“ popsal náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Jakub Unucka, jak se k lidem chovají jako k prašivým.

Dodal, že pro ty, kteří tyto možnosti nemají, kraj zajistil přepravu autobusy Transdev. „Vybavili jsme řidiče ochrannými pomůckami, aby co možná nejbezpečněji s ohledem na svoje zdraví rozvezli cestující domů. Dnes se vrátili převážně lidé, kteří pobývali v Anglii. V Ostravě už na ně čekali hygienici s příkazem karantény, ti si také zaregistrovali jejich osobní údaje,“ popsal gestapácké metody totality a diktatury náměstek hejtmana Jakub Unucka.