Na řadě je potřeba rozpustit Evropský parlament

Coronavirus, kromě současných i budoucích nárůstů možná tisíců či miliónu mrtvých v zemích, které na rozdíl od Česka nepřizvali k řešení problémů odborníky typu našeho plk. prof. Prymuly, který od studentských let se epidemiologií a z části a to je jasně výhodné i z pohledu válečného, má i jasný dopad, že až skončí, mnohé bude jinak.

Jiří Vyvadil

Europoslanec za SPD Ivan David, kritizuje na stránkách Vaší věci, že se mimo jiné má dostat i Turecku pomoc v boji proti koronaviru. Souhlasím s trapností argumentace Evropského parlamentu, jak jí Ivan popisuje. Každý si to může přečíst. Ale z hlediska aktivit Evropského parlamentu je to marginálie. Jestli Turecko dostane či nedostane nějaké to euro, mimochodem jistě proto, aby bylo trochu – ovšem marně – usmířeno se svou rolí hlídače stále ještě řekněme tří miliónů migrantů je jasné. Ovšem Evropský parlament dělal a dělá mnohá zvěrstva.

Snad největší bylo výronem ideologické předsudečné nenávisti vůči Rusku, které Rusko, a Tobě, Ivane je tato skutečnost známa, tzv. pakt Ribbentrop – Molotov pokládalo za počátek 2. světové války.

Kdyby kdokoliv jiný v Evropě z europoslanců takto uvažoval, tak budiž, státní občan České republiky takto uvažující je vlastizrádce. A byli jimi všichni, s výjimkou Kateřiny Konečné, tedy například i ty.

Kdo by si dal jen chvilku času a prolétl britskou Wikipedii, tak ví, že základem byla politika velmi příznivého nahlížení premiéra Nevilla Chamberlina na režim Adolfa Hitlera, který politiku dohody s ním pokládal za potřebnou ještě v okamžiku, kdy tlačil na svého nástupce při tragickém stahování britské armády z Dunkirku. A rozhodujícím momentem od které je jasné, že Západ ustoupí i za cenu sebezničení (byť mu bláhově nevěřil) byla právě Mnichovská dohoda.

V tom měl pravdu Vladimír Putin a je ostudné jak právě europoslanci ideologicky účelově věci změnily. Hlasování pro toto usnesení Europarlementu se nedá odpustit a nezachrání to výlevy na margo Erdogana.

Ale jsou i další akce, které se už Tebe bohudík netýkají. Ještě před vypuknutím koronavirové krize, jsme viděli, anak fanatická předsedkyně rozpočtového výboru Evropského parlamentu Monika Holmeier s odznakem tzv. Chvilek pro demokracii přijela do České republiky, nadšeně vítaná „proevropskou“ Českou televizí a jako inkvizitorka spojovala všechny opoziční síly s cílem dalšího pokusu o puč proti Andreji Babišovi, coby premiérovi. Je to jasné. Babiš byl jeden z těch, kdo zabránil nominantovi bavorské CSU Weberovi a předsedovi lidoveckého klubu v EP, aby se stal předsedou Evropské komise. Ne, samozřejmě nešlo o konflikt zájmů Andreje Babiše. A naši vlastizrádci, Piráti, Zdechovský a další se přidali.

Koronavirus a náhlý kolaps struktur Evropského parlamentu Českou republiku ochránily. Zatímco v Česku koronavirus můžeme z toho nejhoršího zvládnout do konce dubna, západní Evropa, která by to nám chtěla osladit, je na tom mnohonásobně hůře. A nejhůř jsou na tom její struktury.

A k těm patří i Evropský parlament. Evropský parlament už jen škodí, jako celek, Ivane. Má na to minimálně půl roku, možná spíše rok, aby se změnil a nebo se seberozpustil. Budeš-li se na jeho seberozpuštění aktivně podílet, věz, že vše může být odpuštěno. A Turecko neřeš. To je v dnešní situaci bezvýznamný detail.