Svině na druhou? Neznámý pachatel rozesílá falešné exekuční příkazy

PRAHA | Nejvíce ohroženou skupinou lidí, co se týče ekonomických dopadů koronavirové krize, jsou lidé v insolvenci a v exekuci. V České republice probíhá více než čtyři miliony exekucí, které doléhají až na 783 053 občanů, uvádí do situace server ParlamentniListy.cz před článkem o falešných exekučních příkazech.

Nacistické praktiky exekutorských sviní

„Přestože pro ně může být nastalá situace velmi těžká kvůli možným výpadkům jejich příjmů, hrozí jim i další nebezpečí. V Událostech České televize Exekutorská komora ČR varovala, že neznámý pachatel rozesílá falešné exekuční příkazy,“ píše se na webu.

„Lidi, kteří jsou v insolvenci, to je ohrožená skupina lidí, protože jim v tuto chvíli vypadnou příjmy, třetí, čtvrtý rok jsou v insolvenci a najednou nebudou schopni plnit ten závazek minimálně třiceti procent,“ poznamenal úvěrový a dluhový expert Člověka v tísni Daniel Hůle.

Nejedná se však pouze o nebezpečí, že těmto finančně špatně zabezpečeným lidem vypadnou příjmy, v nastalé situaci se totiž vyrojili i mnozí podvodníci. „Neznámý pachatel, který se vydává za dnes již bývalého notáře JUDr. Michala Kulíka ze smyšleného Notářského a exekutorského úřadu Praha-západ, rozesílá falešné exekuční příkazy. Přestože obsahují zákonné náležitosti, nejsou pravé,“ varuje Exekutorská komora ČR.

Reklama: