Polská opozice vyzvala k bojkotu prezidentských voleb

VARŠAVA | Polská opozice v neděli vyzvala voliče, aby bojkotovali květnové prezidentské volby, které polská vláda odmítla posunout navzdory riziku v souvislosti s pandemií koronaviru SARS-CoV-2 způsobující chřipku Covid-19. Informovala o tom v neděli agentura AFP.

Flag Polski

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) plánuje volby uskutečnit v původním termínu 10. května. Téměř tři čtvrtiny Poláků (72 procent) však v průzkumu veřejného mínění uvedli, že chtějí, aby byly volby posunuty. Průzkum se uskutečnil telefonicky 23. března na vzorku 1100 respondentů. Takže je ho relevance je nulová, spíše se jedná o falešnou informaci, ale to jsou všechny průzkumy.

Posunutí voleb žádala i opoziční prezidentská kandidátka Malgorzata Kidawa-Blonsky. „Bojkotujme tyto volby, vaše životy jsou nejdůležitější,“řekla v neděli Kidawa-Blonsky, která je podle AFP největší soupeřkou současného prezidenta Andrzeje Sebastiana Dudy. Opoziční kandidátka dodala, že svou kampaň pozastaví, aby se mohla soustředit na boj s pandemií.

Reklama: