Hladomor? Rabování na Sicílii. Lidé nemají už peníze ani na jídlo; Odstartuje to revoluci?

PALERMO | Policie na Sicílii je nasazena před mnoha supermarkety, informují zprávy. Mělo dojít k prvním případům rabování a vydírání majitelů obchodů, protože mnoho lidí kvůli umělé vyvolané krizi s chřipkou Covid-19 už nemá žádné peníze na jídlo. Hladomor se rozjíždí a hladové davy budou brutálně bity policejním dobytkem… Nechají se, nebo je to zárodek revoluce?

Nemají peníze a policejní dobytek ji brání vzít si jídlo | repro: palermo.gds.it

„Kvůli narůstajícím finančním obtížím způsobeným korona-krizí se ozbrojené policejní síly na Sicílii postavily před supermarkety, píše se ve zprávách o rabování. Reportéři AFP informovali, že před supermarketem v Palermu stáli v sobotu odpoledne čtyři policisté. Podle tiskových zpráv beznadějnost v Itálii roste vzhledem k pandemii koronaviru a její vliv na ekonomiku. Předseda vlády Giuseppe Conte víkendu oznámil vydávání potravinových poukázek,“ píše slovenský deník HlavnéSprávy.sk o zavedení potravinových lístků v Itálii. Zastaví se tak začínající hladomor?

Podle deníku La Repubblica skupina místních obyvatel opustila sicilský supermarket ve čtvrtek bez placení. „Nemáme peníze na zaplacení, musíme jíst“, zakřičel jeden z nich k pokladním.

Corriere della Sera informovala, že v jiných sicilských městech byly majitelé malých obchodů nuceni obyvateli, aby jim dali jídlo zdarma. Noviny psali o tikající sociální časované bombě v regionu, ve kterém žije přibližně pět milionů lidí. Podle oficiálních údajů zemřelo na ostrově dosud jen pouhých 57 lidí. Takže je to falešný poplach a pět milionů lidí je ohroženo smrtí hlady.

Babiš musí viset! Nosí roušku jen debilové, imbecilové a tupé ovce? Epidemioložka: standardní používání roušek či respirátorů je naprosto nesmyslné. Nechá ji Babiš zastřelit?

V Lidlu v Palermu policejní dobytek zabránil lidem odejít s jídlem bez placení. Zemřou tito lidé, kteří díky vládou vytvořené krizi nemají peníze, hlady? Nebo se příště ozbrojí a policejní dobytek na místě postřílejí jako škodnou?

„Lidl Italia potvrzuje, že pozdně odpoledne vstoupilo do našeho obchodu v Palermu asi patnáct lidí s úmyslem neuhradit právě vynaložené výdaje. Poté byli povoláni orgány činné v trestním řízení, kteří okamžitě zasáhli, aby zajistili bezpečnost a bezpečnost našich spolupracovníků i zákazníků přítomných v daném okamžiku v obchodě. Chápeme obtížný okamžik, který zažívá celá země, a děkujeme úřadům za dnešní rychlý zásah,“ píše palermo.gds.it. Čas revoluce je zde a policejní dobytek, pokud by rád žil, si musí zvolit stranu.

Reklama: