Rostech informoval o testech stíhacích letounů Su-57

MOSKVA | Ruské stíhací letouny páté generace Su-57 absolvovaly již několik tisíc testovacích letů, sdělil v rozhovoru pro Sputnik výkonný ředitel korporace Oleg Jevtušenko, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Suchoj Su-57 | foto: © Sputnik / Vladimir Fedorenko

„Letadlo bude dodáno v rámci smlouvy, podrobnosti zatím neodhalujeme. Co se týče loňského incidentu, během zkoušek nové techniky vždy existuje riziko. Je to složitý vysoce technologický produkt. Než ho dostane armáda, je vždy podroben tvrdým a početným zkouškám, zejména letovým. Tyto letouny vykonaly již několik tisíc letů,“ řekl Jevtušenko.

Konstruktéři podle jeho slov používají výsledky testů a v daném případě také závěry práce komise, která vyšetřovala loňský incident, aby se Su-57 stal ještě dokonalejším.

Su-57 (předtím PAK FA, zkušební název T-50) je ruský stíhací letoun páté generace určený k likvidaci všech druhů leteckých, pozemních a lodních terčů. První let se konal v roce 2010. Spojení velké manévrovatelnosti s možností vykonání nadzvukového letu a také moderní palubní zařízení a slabá viditelnost zajišťují Su-57 převahu nad konkurenty.