Správa železnic připravuje kompletní přestavbu stanice Semily

SEMILY | Rekonstrukce železniční stanice Semily, kterou připravuje Správa železnic, zahrnuje výstavbu nových nástupišť včetně zastřešení a částečnou přestavbu kolejiště. Informuje Správa železnic.

Nádraží v Semilech | reprodukovaný ořez fotografie
zdroj. wikipedia.org | autor: Luděk Kovář | licence: CC BY-SA 3.0

Stavba za 122 milionů korun přinese cestujícím zvýšení bezpečnosti a komfortu. Správa železnic nyní ve výběrovém řízení hledá zpracovatele dokumentace pro územní řízení i projektové dokumentace pro společné povolení.

Práce by měly začít na začátku roku 2022. Záměr projektu počítá s redukcí jedné manipulační koleje především z důvodu uvolnění plochy pro autobusový terminál. Manipulační kolej č. 3 o délce 100 metrů bude přemístěna na kolejové rozvětvení ve směru na Železný Brod, čímž bude zachována možnost vykládky a nakládky.

Zastřešení nově vybudovaných nástupišť bude i s ohledem na historický ráz nádražní budovy realizované tak, aby vizuálně nerušilo celkový vzhled nádraží. Architektonické návrhy Správa železnic projednala s velmi pozitivním výsledkem s městem Semily.

Na rekonstrukci nástupišť naváže úprava přednádražního prostoru, kde město Semily plánuje realizovat výstavbu autobusového terminálu. Pro přestup cestujících způsobem „hrana-hrana“ mezi autobusy a vlakovými soupravami bude sloužit nové nástupiště u výpravní budovy. V praxi to znamená, že cestující budou moci přestupovat, aniž by museli opustit jedno společné bezbariérové nástupiště.

Reklama: