Vyhubení?

Pro pochopení dění v zemích na západ od nás je důležité si uvědomovat, že ve velká média tam vedou už řadu let intenzivní propagandu vůči starým lidem, kteří prý údajně zavinili klimatickou změnu, ubližovali transvestitům atd. V tamní veřejné debatě hrají starší lidé stejnou roli jako u nás „staré komunistické kádry.“

Petr Hampl | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

U nás se také občas stane, že nějaká postpubertální hvězdička pronese něco ošklivého nebo, že se sem donese písnička o „babičce ekosvini.“ Ale nemáme představu, jak masivní tam propaganda proti starým lidem je.

„Mileniálové a mladší nenávidí generaci svých rodičů a prarodičů způsobem, jaký naše civilizace nikdy nepoznala“, napsal asi před rokem New York Post. A jeden z ekonomických bestsellerů posledních let se jmenuje: „Krádež desetiletí: Jak Baby-boomers ukradli ekonomickou budoucnost. V takové společenské atmosféře je pak poměrně snadné nechat ty lidi umírat.

V diskuzi o epidemii často narážíme na stejný optický klam. Proběhly nějaké události a nám se zdá, že dávají dobrý smysl. Dokonce tak dobrý smysl, že to nemůže být náhoda. Jenže ve skutečnosti ten smysl do toho vkládá náš mozek. Pár příkladů:

  • Virus zabíjí téměř jen důchodce. Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí ulevit sociálním systémům. To přece nemůže být náhoda.
  • Kdyby virus zabíjel převážně mladé, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí zemi vyklidit pro migranty. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby virus zabíjel převážně muže, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí bílé ženy pro migranty. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby virus zabíjel převážně ženy, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu převážet sem celé africké vesnice. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby virus zabíjel převážně Asiaty, znělo by to: Je to jasný doklad, že jej vytvořili Američani proti Číňanům. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby virus zabíjel převážně Američany, znělo by to: Je to jasný doklad, že elita chce využít chaosu k vyhlášení bankrotu a odmazání státního dluhu USA. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby se objevila očkovací látka, znělo by to: Je to jasný doklad, že epidemii uměle vytvořili, aby mohli oočkovat všechny lidi. To nemůže být náhoda.
  • Kdyby se objevil lék, znělo by to: Je to jasný doklad, že epidemie je dílem farmaceutických korporací, které na ní chtějí vydělat. To nemůže být náhoda.

Ve skutečnosti je to tak, že ať se stane cokoliv, vždy se vynoří nějaký ničema, který toho dokáže využít. Ale to ještě neznamená, že ten ničema měl možnost a odvahu tu záležitost naplánovat, vyvolat a řídit.