Němci třikrát za 100 let zničili Evropu a teď si zase dovolují

PARDUBICE | Mediální expert Petr Štěpánek poukázal na vyjádření z Německa směřovaná vůči maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a jeho krokům pro zvládnutí koronavirové krize. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Hitler a Merkel – Dvě nelidské zrůdy

Z Německa, které už třikrát za sto let rozvrátilo celou Evropu a zničilo demokracii, kde jen to šlo, a kde v současné době politické bojůvky nikoli nepodobné těm Adolfovým už zase zcela běžně útočí na nepohodlné politické protivníky, zní, že Maďarsko prý už nepatří do Evropy. Proč? Protože demokraticky zvolený maďarský parlament během koronavirové pandemie odhlasoval demokratické maďarské vládě Viktora Orbána zvláštní kompetence pro krizové období. To nevymyslíš!“ napsal Štěpánek na svém Facebooku.

Petr Štěpánek v této souvislosti také cituje slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové-Adamové, jež prohlásila, že maďarská demokracie „už roky chřadne“ a varovala Česko před maďarskou cestou.

Petr Štěpánek

„Maďarská demokracie prý chřadne. Opravdu? Nekonají se tam snad volby? Konají. Jsou ty volby demokratické? Jsou. Platí jejich výsledky? Platí. Kdo tam vládne? Aha, tady zřejmě je ten problém. To, v čem se Maďarsko od mnohých zemí EU liší, je to, že tam skutečně vládne ten, kdo volby vyhrál, a ne kašpárci poklonkující nikým nevoleným aktivistům z darmožroutských neziskovek, obvykle vydržovaným z korporátních peněz a sosajícím ze státních cecíků. Ano, darmožroutské neziskovky, to je to, co se Pekarové Adamové líbí. Ale s tím ať jde klidně do háje,“ kontroval mediální expert na adresu slov političky.

České novináře v souvislosti s osočováním Maďarska označil za „partičku presstitů, kteří jsou obvykle v cizích službách“ a „plivou na vlastní zemi“.

Poukázal také na stav české justice, která podle názoru mediálního experta rozhoduje místy až proti zdravému rozumu. Pekarová-Adamová maďarskou justici předtím označila za „zkrocenou“.

„Zkrocená justice! To zní také impozantně. Zvláště pak v zemi, kde justice a orgány činné v trestním řízení jsou tak nezávislé, že jsou nezávislé i na zdejších zákonech, nemluvě o zdravém rozumu. Přičemž jejich oblíbenou disciplínou je pinkání si se starosty, zastupiteli i dalšími funkcionáři sem tam, nahoru a dolů, od soudu k soudu, léta a léta, čehož jediným výsledkem je, že ochota kamkoli kandidovat klesá a klesá, neboť komu by se taky chtělo trávit život ve funkci s obavou, že ať uděláš, co uděláš, stále jsi jednou nohou v blázinci a druhou v kriminále. Takhle to dopadá, když se větším nebezpečím, než je sama korupce, stane boj proti ní,“ myslí si Petr Štěpánek.

Reklama: