Očividná americká zaostalost! Ruské letadlo se zdravotnickým vybavením odletělo do Spojených států

MOSKVA – WASHINGTON | Letadlo ruských Vzdušně-kosmických sil Ruské federace An-124-100 Ruslan s lékařskými rouškami a zdravotnickým vybavením odletělo do Spojených států (SS), oznámili na Ministerstvu obrany Ruské federace, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Ruské letadlo dopraví ve středu do SS ochranné prostředky a jiné zdravotnické potřeby, oznámil Sputniku mluvčí americké administrativy.

„Očekáváme, že přiletí ruské letadlo s osobními ochrannými prostředky a zdravotnickými potřebami, jak to nabídl včera prezident Putin prezidentovi Trumpovi,“ řekl mluvčí americké administrativy. Podle jeho slov bude celý náklad okamžitě odevzdán uživatelům v koordinaci s Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv SS.

„Stejně tak posílají Spojené státy zařízení a materiály do mnoha jiných zemí a budou to dělat i nadále v ještě větším množství, než můžeme nyní,“ podotkl zdroj agentury.

Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Sergejevič Peskov dříve oznámil, že SS byla nabídnuta pomoc v podobě zdravotnické techniky a ochranných prostředků. Podotkl, že když nabízel americkým kolegům pomoc, vycházel Putin z toho, že když američtí výrobci zdravotnického zařízení a materiálu rozběhnou výrobu, v případě nutnosti nám to budou moci oplatit.