Kdy budou masově likvidovány vlajky EU i v Česku?

PARDUBICE | Mediální expert Petr Štěpánek na sociální síti poukázal na to, že italský poslanec odstranil ze své kanceláře vlajku Evropské unie. Na co tím podle něj tato evropská země naráží? píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kdy budou masově likvidovány vlajky EU i v Česku?

Hudebník a člen hnutí Trikolóra na svém Facebooku upozorňuje na to, že Itálie již na některých úřadech sundává vlajky Evropské unie. „Zatím jen gesto. Ale má obrovskou vypovídací hodnotu. Místopředseda italského parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje ze své kanceláře vlajku EU. Co všechno se ještě musí stát, než něco podobného uvidíme i u nás?“ napsal Štěpánek, kterého sputnik cituje.

V původním popisku videa, které Štěpánek sdílel, se pak píše, že místopředseda parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje evropskou vlajku ze svého úřadu, stejně jako to v těchto dnech spontánně dělá mnoho dalších činitelů. Údajně má jít o jasné poselství pro EU, která opouští Itálii v době, kdy to nejvíce potřebuje.

Itálií šíří pozoruhodná internetová výzva, jejímž základem je spálit vlajku Evropské unie, a to nejlépe za zvuků italské hymny z časů boje za sjednocení země. Celá iniciativa má přitom proběhnout pod heslem „chráníme se“.

Itálie tak reaguje na to, že ji Evropská unie nechala v době koronavirové krize na holičkách. Situace v zemi je totiž vážná a italské zdravotnictví kolabuje.