Janáčkova filharmonie ruší a přesouvá koncerty

OSTRAVA | Vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v České republice přistoupilo vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava k následujícím krokům. Pro některé z březnových a dubnových koncertů se podařilo vyjednat náhradní termíny, informuje ostravská filharmonie.

Janáčková filharmonie | foto: Ivan Korc (JFO)

Jediným kritériem je v tuto chvíli datum. Přesunujeme koncerty, definitivně jsme zrušili koncerty např. s větším počtem účinkujících, kteří se prostě už nesejdou. Je možné, že i přesunuté koncerty se budou dle aktuálního stavu rušit, ale to je samozřejmě věc, o které v tuto chvíli nemohu spekulovat. Některé programy se pokusíme pro jejich zajímavost nasadit do sezóny o dva roky později. Mám na mysli např. koncert s violoncellistou Johannesem Moserem, na kterém měl hrát hudbu skladatelky Kaiji Saariaho,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.

Nové termíny koncertů v produkci JFO (vstupenky zůstávají v platnosti):

10. 03. 2020 Gong Ondřej G. Brzobohatý s JFO se přesouvá na 1. 6. 2020
30. 03. 2020 DKMO Osudoví skladatelé P. Lewise se přesouvá na 18. 5. 2020
02. 04. 2020 DKMO Šostakovičova Leningradská se přesouvá na 15. 5. 2020
07. 04. 2020 Opava 1. abonentní koncert se přesouvá na 3. 7. 2020

Další dubnové koncerty jsou zrušeny bez náhrady. O konání dalších z plánovaných koncertů do konce sezóny 2019/2020 budeme informovat v souvislosti s vývojem pandemie koronaviru.

Za jednotlivě zakoupené vstupenky na zrušené koncerty bude vstupné vráceno v plné výši. Poměrná část kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena na základě počtu nerealizovaných koncertů v daném koncertním cyklu. Možnost vrácení vstupenek se týká i přesunutých koncertů, pokud majiteli vstupenky nový termín nevyhovuje. Vstupenky bude možné vrátit v místě zakoupení hned, jak budou prodejní místa opět zprovozněna. Peníze za vstupenky zakoupené online budou vráceny na účet do konce května 2020 (v případě, že by se tak nestalo, kontaktujte nás na mailové adrese [email protected]).