Připravují se Spojené státy na invazi do Íránu? Tak proč chtějí Velkou arabskou armádu?

WASHINGTON | Spojené státy (SS) podporují plány arabských zemí na vytvoření jednotné ozbrojené síly k boji proti hrozbám na Blízkém východě, řekl americký ministr obrany Ashton Carter. Informuje agentura RIA Novosti. Ovšem nedodal, že by se jednalo o armádu sunnitských zemí. Naznačuje touto podporou, že Spojené státy plánují invazi do Íránu, který je šíitský? Či ji prvně otestují na potlačení šíitských rebelů v Jemenu a pak je nasadí na likvidaci Sýrie?

Ashton Carter - Vrah vystoupil ze stínu

Ashton Carter – Vrah vystoupil ze stínu

„Pokud se chtějí více angažovat v tomto směru, vzhledem situaci v Jemenu, tak je to dobře. Ostatně je to jejich region,“ řekl Carter novinářům, čímž jasně dokázal, že Spojené státy vnímají Blízký východ jako sunnitský prostor. „Jejich ochota zajistit stabilitu je pozitivní věc,“ dodal Carter jako představitel země, která je v oblasti odpovědna za posledních 12 let za genocidu 2 miliónu civilních obyvatel.

Ministr války SS se také vyjádřil, že tento projekt budou podporovat: „Jsou to naši partneři v oblasti bezpečnosti a pokud jednají takovým způsobem, který je v našem zájmu, budeme je i nadále podporovat.“ Írán na tuto bezpečnostní hrozbu v regionu zatím nijak nereagoval.

Reklama: