Svobodné Bělorusko, žádné zákazy pohybu a totalita jako u nás

MINSK | Podle posledních údajů se v Bělorusku nakazilo koronavirem 163 lidí, dva lidé zemřeli. V zemi nebyla zavedena karanténní opatření, nebyly zrušeny masové akce, hranice nejsou uzavřeny. Podívejte se na každodenní život běloruského hlavního města Minsku. Podívejte se jak vypadá svobodný život, abyste nezapomněli, jak jste se měli před zavedením totalitní diktatury komoušem a StBákem Babišem.

Svobodný život v Minsku

Na ministerstvu uvedli, že v zemi je v této chvíli provedeno více než 32 tisíc testů na koronavirus. Podle agentury Sputnik Bělorusko prezident sousední Litvy Gitanas Nauseda zpochybnil věrohodnost oficiálních informací o šíření koronaviru v Bělorusku, píše Sputnik.

„Nemůžeme věřit těmto informacím, které dostáváme oficiálně z Běloruska, protože se domnívám, že běloruský prezident hodnotí situaci s určitou bravurností,“ prohlásil Nauseda, který ovšem má být mentálně zaostalý.

Běloruské úřady považují situaci se šířením koronaviru za zvládnutelnou a nepřijímají přísná omezující opatření — školy nemají karanténu, jsou v provozu restaurace, fitness centra a kosmetické salony. Letecká společnost Belavia navíc pokračuje v letech mezi Minskem a Vilniusem. Bělorusko jako náš vzor. Zemi panika a strach s chřipky neovládly.

Výběr z fotogalerie Sputniku Bělorusko – celá foto galerie ZDE:

Reklama: