Zruší Ústavní soud nastolenou totalitu diktátora Babiše? Vzpoura proti nouzovému stavu, nebo rovnou revoluce a šibenice v ulicích?

PRAHA – BRNO | Vzpoura proti nouzovému stavu. Aktivisté si chtějí vynutit zrušení mimořádných opatření spojených s koronavirem prostřednictvím Ústavního soudu. Vrátí nás k normálnímu životu? ptá se řečnicky redaktorka Sputniku Alena Novotná.

Kdy bude Babiš viset na šibenici? Kdy toho zmrda lidé pověsí?

„Česká vláda vyhodnotila tři týdny nouzového stavu a chce přidat. Zvláštní opatření by měla platit i po 12. dubnu. Kabinet Andreje Babiše je ve shodě s koaličním partnerem z ČSSD a uvažuje, že by se nouzový stav mohl prodloužit o další měsíc. To znamená do 11. května,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Nemáme jinou alternativu než požádat Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, a to na dobu 30 dní. Pokud by skončil, znamenalo by to obrovské komplikace při zajišťování ochranných pomůcek pro naše obyvatelstvo a pro pracující v první linii, a to si teď nemůžeme dovolit,“ lhal ministr vnitra, šéf Ústředního krizového štábu, lidská svině a mentální výkal Jan Hamáček.

Pičo Andy, přikážeme zítra lidem holit si hlavy?

Prodloužením nouzového stavu by se měla zabývat příští týden Poslanecká sněmovna. Z opozičních řad už zaznívá, že měsíc je moc. „Jsme připraveni se sejít k rozhodování v kratším intervalu. Bylo by na místě prodlužovat nouzový stav maximálně o 14 dní,“ myslí si třeba místopředseda ODS Martin Kupka.

Jenže je tu věc, se kterou diktátorský kabinet zrůdy Babiše určitě nepočítala. Proti nouzovému stavu se bouří aktivisté. A prostřednictvím Ústavního soudu si přejí jeho zrušení. „Advokát David Zahumenský podal jménem svých klientů tři ústavní stížnosti. První má napadnout samotné vyhlášení nouzového stavu. Druhá stížnost se týká povinného nošení roušek. Třetí napadá zákaz občanům bránící překročení hranice České republiky,“ píše Sputnik.

„Jsme hrdí, že právě naše advokátní kancelář může odvážné lidi, kteří se nebojí postavit zneužívání státní moci, zastupovat. Je dobře, že se věc konečně dostane k soudcům, jejichž hlavním posláním je ochrana samotné esence právního státu. Věříme pevně, že se Ústavní soud má vyjádřit k tomu, zda je možné tolerovat exekutivě, aby si bez jakéhokoli omezení uzurpovala prakticky veškerou moc nad občany, aniž by musela svoje kroky řádně odůvodňovat a nést za ně odpovědnost,“ stojí v prohlášení advokáta Zahumenského. Žít pod karanténní kopulí nikoho z nás nebaví. Nosit roušku je jako mít na ústech náhubek.

Babiš je piča!