Odborník na slovo vzatý: Rouška nemůže být zárukou ochrany proti viru Covid-19

ŽENEVA | ficiální představitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tarik Jasarevic poskytl Sputniku komentář ohledně hromadného šíření roušek vyrobených buď doma nebo módními značkami. Vlastně se lidem s rouško na obličeji, kteří jí nosit dobrovolně vysmál. A co my, co máme vládu zrůdy Babiše a musíme hadr na pysku nosit pod hrozbou pokuty policejní brutality?

Babiš je piča!

„Nošení roušek nezaručuje ochranu proti nákaze, ba naopak poskytuje falešný pocit bezpečí, jenž brání dodržování dalších hygienických pravidel,“ uvedl Jasarevic věc na pravou míru a tím vystihl i důvod, proč diktátor Babiš na rouškách trvá. Prvně, že mu to poradili idioti a on jako idiot speciál tuto lež opakuje. A pak je to opatření, které je vidět, ale k ničemu. Ale také testuje poslušnost stáda.

„Naše pozice se nezměnila. Nošení roušky není nutné pro zdravé lidi. Ti, kteří mají příznaky, by se určitě měli k tomuhle opatření uchýlit, aby chránili ostatní. Totéž se týká i těch, kteří se starají o pacienty v domácnosti. Ignorace nošení roušek přivede v tomto případě jen k tomu, že se lidé od nemocného rychle nakazí,“ řekl Tarik Jasarevic.

Pičo Andy, přikážeme zítra lidem holit si hlavy?