EU šíří dezinformace o ruské humanitární pomoci Itálii

MOSKVA | Evropská unie šíří dezinformace týkající v prohlášení o ruské humanitární pomoci Itálii, v současných podmínkách je to prostě neslušné chování, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marija Vladimirovna Zacharova

Předtím velvyslanec EU v RF Markus Ederer v interview pro Sputnik řekl , že Evropská unie je vděčná Moskvě za poskytnutou pomoc Itálii, ale dezinformace zastínily tento projev solidarity.

Podle jeho slov bylo Polsko nezaslouženě obviněno z blokování přeletu letadel, což později vyvrátili, ale k omluvě nedošlo a dodal, že v souvislosti s touto krizí došlo k diskreditaci Evropské unie a jejích zemí. Což je ale vina EU a letadla přes polský vzdušný prostor letět nesměla, takže vyvrácení možná v mozku pošuka z EU.

„Tento komentář je pro nás nepochopitelný,“ řekla Marija Vladimirovna Zacharova ve čtvrtek a zdůraznila , že zástupce EU poté, co poděkoval Rusku za pomoc Itálii , zopakoval slova těch, kteří jsou v EU zodpovědní za propagandu a kteří obvinili Moskvu z jakési dezinformační kampaně.Sama EU šíří dezinformace.