Václav Klaus ml.: Je na čase doplatit na své selhání?

PRAHA | Předseda Trikolóry je přesvědčen, že Česká republika musí vyřešit řadu závažných otázek ve svých vztazích s Evropskou unií, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus o zločinecké EU

Klaus zastává názor, že současná krize názorně ukázala neúčinnost evropských institucí, a tím pádem je zřejmé, že EU nemá nadále právo zachovat si své pravomoci vůči členským státům. Dále se předseda Klaus vyjádřil i ke krokům české vlády v době krize.

Český politik Václav Klaus mladší během diskusního pořadu Jaromír Soukup LIVE varoval před velice nepříznivými ekonomickými důsledky panických opatřeních v důsledku koronaviru v České republice. Vyzval vládu k přijetí dalších opatření, aby se Česko vyhnulo katastrofálnímu dopadu krize pro české podniky a pro lidi, kteří jsou v nich zaměstnáni.

„Hrozí u nás ekonomický koronavirus, chováme se jako Itálie a Španělsko. Firmy už umírají!“ zdůraznil Klaus mladší. Následně dodal, že je potřeba zajistit finanční pomoc podnikům a lidem, kteří byli nejvíce postiženi současnou krizí.

Celkově však český poslanec zaujal optimistické stanovisko v souvislosti s vývojem situace v naší republice. Poznamenal totiž, že česká vláda zareagovala na hrozbu poměrně rychle. Podle něj se Česko dokázalo vyhnout takovému katastrofálnímu vývoji, jenž můžeme pozorovat v Itálii, ve Španělsku a Spojených státech. „Navíc se křivka nárůstu infikovaných začíná zpomalovat,“ podotkl Klaus mladší s odkazem na data ministerstva zdravotnictví.

Dále se pak postavil proti značnému prodloužení nouzového stavu, neboť to podle něj způsobí ještě větší škodu pro ekonomiku a i české občany.

Klaus mimo jiné připomněl, ž Soudní dvůr Evropské unie vynesl verdikt, v němž obvinil Českou republiku, Polsko a Maďarsko z údajného porušení unijní legislativy. Konkrétně se jednalo o rozhodnutí výše uvedených států odmítnout povinné kvóty na přijetí uprchlíků. Vzhledem k jednání evropských institucí vůči členským státům a vzhledem k tomu, že v poslední době se názorně projevila totální neschopnost Bruselu čelit současným výzvám, by Česká republika měla přezkoumat své vztahy s Evropskou unií.

Český politik oznámil, že v nejbližší době v Poslanecké sněmovně PČR vystoupí s návrhem odsunu evropských direktiv z pořadu českého parlamentu. Rázně zkritizoval pasivitu a neúčinnost vedení Evropské unie a sdělil, že by Brusel již neměl nadále rozhodovat o osudu České republiky. Nakonec prohlásil, že jedním z jeho hlavních politických cílů je vypovězení Lisabonské smlouvy, což není Czexit, ale krok zpět k rovnější, ale ne rovné unii. Lepší něco, než nic.