Turecká armáda a najatí syrští džihádisté utrpěli po vylodění v Libyi těžké ztráty

PRAHA – TOBRUK | Pouhý den si na libyjské pevnině užilo 61 vojáků turecké armády, kteří přijeli na pomoc džihádistické milici, jíž velí samozvaný premiér Faís Sarradž, píše poslanec Parlamentu EU MUDr. Ivan David.

Erdoğan – turecká zrůda s vepřovým seschlým penisem

„Expediční sbor složený z vojáků turecké armády a džihádistů najatých ze Sýrie připlul do Libye ve středu 1. 4. 2020. Do přístavu turecký konvoj dorazil, když bez problémů obeplul lodě pod vlajkou EU „provádějící blokádu“ Libye, kterou k vynucení zákazu vývozu zbraní vyhlásila Rada bezpečnosti OSN,“ píše doktor David.

Dále informuje, že Turci a džihádisté se stihli pouze přesunout blíže k frontě a ubytovat se v obci Misrata. „Ve čtvrtek ráno bylo podle libanonské agentury Al-masdar zabito 21 tureckých vojáků při náletu bitevníků MiG-23 letectva Libyjské národní armády (LNA) , které velí polní maršál Chalífa Haftar. Toho do funkce armádního velitele ustanovil poslední zvolený parlament sídlící v Tobruku. Dalších 40 tureckých vojáků zemřelo při náletu, který provedly letouny Mirage F1 Haftarova letectva,“ popsal David vyhlazení invazní turecké svoloče na severu Afriky.

A celý text uzavřel slovy: „O mnoho lépe se nevedlo ani syrským džihádistům, které jako žoldnéře vyslal do Libye turecký prezident Recep Erdogan. Podle mluvčího Libyjské národní armády (LNA), generálmajora Ahmada Al-Mismariho bylo v posledních dnech zabito více než 500 žoldnéřů, kteří do Libye připluli ze Sýrie.“